שיעור פוטושופ ושנה טובה

21.09.2023 שתפו 

לא מעט פרגונים ושאלות התקבלו כשפרסמנו את ברכת השנה טובה מהסטודיו, בה עשינו שימוש בכלי הבינה המלאכותית (AI) החדש והכיפי לאללה של פוטושופ. אז בשבילכם – צילמנו סרטון קצר המדגים כיצד השתמשנו בכלי ליצירת הברכה. ברוח הדברים החלטנו גם לבקש מבינה אחרת, Chat GPT, שתכתוב לנו פוסט על הכלי.

שנה טובה בינה טובה, ואל תקחי לנו את העבודה!

לחצו על הכפתור בשביל לעבור לסירטון, הפוסט מתחת.

 

בתחום ההולך ומתפתח של אמנות ועיצוב דיגיטליים, פוטושופ נותרה כוח מוביל, דוחפת גבולות ללא הרף ומציגה תכונות חדשניות. תוספת פורצת דרך כזו שהסעירה את הקהילה היצירתית היא הכלי Generative Fill. כלי זה, השוכן בתוך ערכת הכלים הנרחבת של פוטושופ, מאפשר לאמנים ומעצבים לחקור מימדים חדשים של יצירתיות על ידי יצירת תוכן ייחודי ודינמי. בפוסט זה בבלוג, נסקור מקרוב את ה-Photoshop Generative Fill ונחקור כיצד הוא משנה את הדרך בה אנו ניגשים לאמנות דיגיטלית.

 

הבנת מילוי גנרטיבי (Generative Fill)

תכונה שמשתמשת באלגוריתמים מתקדמים ובינה מלאכותית כדי ליצור תוכן המבוסס על האלמנטים הקיימים בתמונה. הוא מנתח את ההקשר החזותי של האזור הנבחר ויוצר בצורה חכמה תוכן שמתמזג בצורה חלקה עם האלמנטים שמסביב. כלי רב עוצמה זה פותח בפני אמנים אינספור אפשרויות, ומאפשר להם לחקור טקסטורות, דפוסים ואלמנטים חזותיים חדשים ללא מאמץ.

 

תכונות ופונקציות עיקריות:

1. מודעות להקשר: הכלי אינו עוסק רק ביצירה אקראית; הוא מתבסס על מודעות הקשרית. הוא לוקח בחשבון את הצבעים, המרקמים והדוגמאות באזור הנבחר, ומבטיח שהתוכן שנוצר יושב בהרמוניה עם הקומפוזיציה הקיימת.

2. אפשרויות התאמה אישית: למשתמשי פוטושופ יש את הגמישות לכוונן פרמטרים שונים ולהנחות את תהליך המילוי הגנרטיבי. מהתאמת עוצמת האפקט ועד לבחירת אלמנטים ויזואליים ספציפיים להדגשה או אי הכללה, אפשרויות התאמה אישית מעצימות לאמנים לכוונן עדין את התוכן שנוצר כך שיתאים לחזון שלהם.

3. תצוגה מקדימה בזמן אמת: תכונת התצוגה המקדימה בזמן אמת מאפשרת למשתמשים לראות את ההשפעה של המילוי הגנרטיבי בזמן אמת, ומאפשרת להם לקבל החלטות מושכלות ולחדד את הפלט היצירתי שלהם תוך כדי תנועה. תהליך אטרקטיבי זה מטפח זרימת עבודה דינמית ומגיבה.

4. אינטגרציה עם כלים אחרים: Generative Fill משתלב בצורה חלקה עם כלים ותכונות אחרות של פוטושופ, ומציע גישה הוליסטית לעיצוב דיגיטלי. בין אם בשילוב עם מברשות מסורתיות, סגנונות שכבות או פילטרים, כלי זה משפר את ערכת הכלים היצירתית הכוללת, ומספק חווית עיצוב מגוונת ומקיפה.

 

יישומים יצירתיים:

1. יצירת מרקם: Generative Fill הוא מחליף משחק ליצירת טקסטורה. אמנים יכולים ליצור ללא מאמץ טקסטורות מורכבות ומפורטות המוסיפות עומק וריאליזם ליצירות האמנות הדיגיטליות שלהם. זה חשוב במיוחד עבור ציירים דיגיטליים ואמני תלת מימד המעוניינים לשפר את איכות המישוש של היצירות שלהם.

2. עיצוב רקע: מעצבים שעובדים על גרפיקת אינטרנט, פרסומות או תוכן מדיה חברתית יכולים להשתמש ב- Generative Fill כדי ליצור רקעים שובי לב. היכולת של הכלי להתמזג בצורה חלקה עם אלמנטים קיימים מפשטת את תהליך יצירת קומפוזיציות מושכות ויזואלית מגובשות.

3. אמנות מופשטת ועיצוב ניסיוני: עבור אלה שיוצאים לתחום של אמנות מופשטת או עיצוב ניסיוני, Generative Fill הופך למגרש משחקים לחדשנות. אמנים יכולים לחקור דפוסים, צבעים וצורות לא שגרתיים, ולחקור את הגבולות של נורמות עיצוב מסורתיות.

לסיכום: המילוי הגנרטיבי של פוטושופ הוא עדות להתפתחות המתמשכת של כלי עיצוב דיגיטליים. על ידי ניצול כוחה של בינה מלאכותית, אדובי העניקה לאמנים ולמעצבים כלי שלא רק מייעל את תהליך היצירה אלא גם מעורר אפיקים חדשים לחקר. ככל שהקהילה היצירתית ממשיכה להתעמק באפשרויות שפותח על ידי Generative Fill, אנו יכולים לצפות לראות זרימה של יצירות אמנות מלאות דמיון ומדהימות חזותית שמגדירות מחדש את גבולות העיצוב הדיגיטלי. בין אם אתה מקצוען ותיק או אמן שאפתן, אימוץ והתנסות עם Generative Fill עוד ירים את היצירות הדיגיטליות שלך לגבהים חדשים.