2.5 מימדים (חלק ב')

19.03.2020 שתפו 

"תאר בכתב (לפחות עמוד אחד) את החדר שבו גדלת בילדותך. תוכל לצייר רישום של החדר אם תרצה. מה היה הדבר החביב עליך בחדרך? מהו הדבר החביב עליך בחדרך ברגע זה? עכשיו נסה למצוא בו משהו שאתה אוהב – אולי חפץ כלשהו מהחדר הישן של ילדותך." (מתוך "דרך האמן", משימות שבוע 3, עמ 77)

בחלקו השני של התרגיל תיצרו עבודת שכבות בנייר אשר תתאר שילוב בין חדר השינה שלכם כיום, ובין חדר שינה משמעותי מילדותכם; סופר-פוזיציה בין העבר להווה.

חומרים, כלים והנחיות: מגזרות נייר לבן 90 גר', דבק סטיק, שמרדף שקוף. יש לחתוך בעזרת סקלפל (איזמל) או סכין יפנית עם להב צר (30 מעלות) על גבי משטח חיתוך או קרטון ביצוע ולהקפיד על להב חדש וחד.

מידות: 21*21 ס"מ.

 

לפני תחילת העבודה על התרגיל קיימנו שיח הנועד להטעין את הסטודנטים בהשראה ומשמעות. דברנו על מושגים כמו צל וצלליות (ראו עבודה עליונה למעלה "Pantheon" של Studio Job), מטמורפוזות וטסלציות (ראו למעלה משמאל את העבודה "Metamorphosis III" של MC Escher), סופר-פוזיציות בעיצוב, אמנות ואדריכלות (ראו למעלה מימין את העבודה "Ciado" של Roberto Paoli) ואף גלשנו למחוזות התיאוריה הפסיכולוגית-אמנותיות שתיאר קארל גוסטב יונג בספרו "הספר האדום": הארכיטיפים, חפצי המעבר, המרחב הפאנטסטי ומושג "הצל" (ראו למעלה בחלק התחתון צילומים מתוך הספר). היה מאוד מעניין לראות כמה ארכיטיפים שחזרו שוב ושוב בעבודות: דובי, חלון ושעון. הסטודנטים, אשר כצפוי מתלמידים של יותם מתחו מאוד את גבולות ההגדרה של "חדר", הצליחו לבטא דרך העבודות נרטיבים אישיים מרגשים ורעיונות עמוקים. מאוד שמחנו על ההזדמנות להיות חלק מזה.

להלן מבחר תוצרים:

עבודתה של נופר עוזרי

 

עבודתו של ליאור גואטה

 

עבודתו של ערד ברנס

 

עבודתה של ירדן יהב

 

עבודתה של אדר שלו

 

עבודתו של רועי הוד

 

 

עבודתה של אמלי אלגזי

 

עבודתה של ליאור חזן

 

עבודתה של אור קדראי

 

עבודתה של הילה מליח

 

עבודתה של לוס טורס