דיורמות ועיצוב מחדש | תרגיל למעצבים

03.05.2021 שתפו 

התרגיל המסכם "מחוץ להקשר" בקורס יסודות העיצוב א' במסלול אדריכלות ועיצוב פנים בשנקר הנדסאים. בתרגיל זה חקרו הסטודנטים לוקיישנים בסביבת המגורים שלהם (סגר וזה..) ומתוך המחקר נתנו להקשרים חדשים לנבוע ולהתגשם בתור דיורמות וסצנות מיניאטוריות. אחד הרעיונות המרכזיים בתרגיל היה להנכיח את שני ההקשרים – המקורי והחדש ובכך ליצור נרטיב אשר יאיר את שניהם באור חדש.

 

חדר אישפוז בתוך קסדת אופנוע: עבודתה של הסטודנטית ברכה אילן.

"על ידי הנגדה בין החלל החמים הנעים והביתי לכביש האספלט המחוספס והקר נוצר דיסוננס שנועד לסקרן ולהפתיע את הצופה".

 

גשר שער הזהב של סן פרנסיסקו בחלון תל אביבי: עבודתה של הסטודנטית זואי שוקרן.

"הרעיון היה ליצור אשליה של גשר תלוי בתוך מסילה של חלון. הקשר של הלוקיישן לרעיון הוא שגשר מקשר בין מקומות וחלון יוצר הפרדה. בחרתי זווית צידית על מנת שיראו בברור את החלון ואת המודל שמתפרס עליו. בזווית צילום השניה צילמתי ממול ומגובה נמוך כדי לתת תחושה של מבט מתוך רכב שנמצא על הגשר, בנוסף צילמתי בתאורות טבעיות שונות על מנת לתת את התחושה הריאליסטית של גשר בתאורת יום ולילה, עם האור המלאכותי של פנסי המכוניות ותאורת הרחוב."

 

טרקלין עישון בקנקן תה: עבודתו של הסטודנט רפאל אברג'ל.

“בביתה של סבתי הפולניה הייתה פינת עישון בעיצוב מפואר וסיגנון אירופאי, עם כוסות תה מקריסטל וחליטות תה מיוחדות. תמיד לאחר הארוחה המעשנים היו עוברים חדר ומשוחחים שעה שהילדים נשארו לשחק בסלון. תמיד היתה לחדר בעינינו הילה של ייחוס".

 

קמפינג ומדורה על הכיריים במטבח: עבודתו של הסטודנט אסף בללי.

"בישולים בבית זה דבר מחמם ובימים של חורף ובכלל – תחליף טוב בסגר למדורה ביער עם החברים. להבה קטנה יכולה ליצור אווירה של חום גדול".

 

מסלול אופנה בין הקולבים שבארון הבגדים: עבודתו של הסטודנט בן כהן.

"שם העבודה WELL USED – מרמז על הניצול המתקיים בעולם האופנה. הבחירה בתאורת הניאון הצבעונית וחיה, אשר למראה הינה אור קר, מבטאת את הדיכוטומיה המתקיימת בעולם הדוגמנות – נוצץ ומושך כלפי חוץ, קר ומנוכר מבפנים. כדי לחוות את העבודה מחוייב הצופה להכנס לתוך הארון, מה יוצר חוויה נוספת של ניתוק. המסלול הבנוי על קולבי הבגדים הבלתי מקובעים נועד לבטא חוסר נוחות ויציבות."

 

משכן הכנסת באסלת שירותים: עבודתו של הסטודנט חן פרבולוצקי.

"בית המושב. ילדותי, אך מושקע ואותנטי".

 

מאפרה שהפכה לקרוסלה ושולחן קפה שהצמיח פארק: עבודתו של הסטודנט עידן הרשקו.

"פארק השעשועים – המקום שבו ילדים קטנים משחקים ומפרקים אנרגיות., אך מצד שני כאשר יורדת החשיכה המאפיינים השלילים מתגלים והכיף הופך לאימה. 'טרופ' קולנועי המבוסס על מקרים אמיתיים: חטיפות, גניבות, חיסולים. הצד האפל".

 

חתונה על השיש במטבח: עבודתה של הסטודנטית זיו תהל.

"בישול הוא חתונה בין מרכיבים".

 

קמפינג על קרש החיתוך: עבודתה של הסטודנטית ספיר ממן.

"השהייה בחיק הטבע והבילוי עם חברים נחוצים לקיימנו כמו המזון שאותו אנחנו צורכים".