עיצוב חדר ילדים לנינה

11.07.2020 שתפו 

בחסות הקורונה מצאנו זמן להתמסר לפרויקט הכי כיפי והכי אישי: חדר לנינה הקטנה והאהובה שלנו. בתור הילדה הראשונה שלנו וגם הנכדה הראשונה משני הצדדים של המשפחה, כולם רק רוצים לקנות לה ולפנק אותה, ככה שבשביל למלא את החדר שלה בפריטים ישנים, משונים ומשוחזרים היינו צריכים לעבוד קשה. שימוש מחדש וחסכנות הם בשבילנו בחירה מודעת ואחראית ואנחנו רוצים להנחיל לנינה את הכבוד לישן, ללא רתיעה משינויו בדרכים יצירתיות. מקווים שהחדר בו היא תישן ותשחק ימלא אותה בשמחה והשראה לעשות כן. מאז שעברנו לגור יחד תמיד השתמשנו ברהיטים שמצאנו ברחובות, במחסנים או בשווקים, בין אם רהיטי איקאה ובין אם תאורת וינטאז'. איכשהו תמיד הצלחנו לתת להם אישיות, טאצ' אישי, סיפור חדש ולגרום להם לעבוד יחד.

הפרט הראשון היה שידת החתלה כבדה וישנה של שילב בצבע שמנת שקיבלנו מבת דודה של עדי. לאחר חידוש ועבודת נגרות קלה צבענו אותה בגוונים מדורגים של ורוד עתיק ואפרסק. לצד השידה קיים שקע חשמלי נמוך, בגובע מטר מהריצפה. החלטנו לחסות אותו בלוח מחיק בצורת ענן אשר "מרחף" כמה סנטימטרים מהקיר בעזרת ספייסרים ונותן לנו ולא לנינה גישה אליו. "הענן של נינה" משתלב עם צד השידה אשר גם אותו חיפינו בלוח מחיק מפרספקס כדי שנינה תוכל בבוא היום לצייר על שניהם. בינתיים אנחנו מציירים לה והיא מרימה לנו בקריאות התפעלות מוגזמות לחלוטין.

משמאל לשידה משתרע קיר של 3.5 מטר עליו רצינו ליצור רקע פופי ומתקתק לציורים, צילומים ויצירות אמנות שלנו ושל החברים המוכשרים שלנו, במוטיב של סוכריות צבעוניות. בהתחלה חשבנו לבצע את העיצוב בעזרת סטנסילים (שבלונות) או בציור עם מכחול ביד חופשית, אך לבסוף בהברקה של רגע רכשנו חמישה וואשי טייפ צבעוניים ב- 40 ש"ח ואת התהליך והתוצאה אפשר לראות בסרטון. הטכניקה שבחרנו משאירה לנו את האפשרות להחזיר את הקיר בקלות למצב "נקי" במקרה שנעדיף (שנינה תעדיף) עיצוב שקט יותר.

על הריצפה, אחרי הרבה התלבטויות על חיפוי התפרענו עם פרקט אלון מעושן מנגב קרמיקה בשביל להבטיח נחיתות רכות וגם הזמנו שטיח בצורת עלה של אוזן פיל שכנראה תקוע עדיין במכס עם כל הבאלגן של הקורונה. הדובדבן שבקצפת היה ליצור לנינה צעצוע איקוני – סוס עץ שילווה אותה בשנים שיבואו מעץ ממוחזר, חלקי רהיטים ישנים ורעמה עשוייה חוטים משאריות בדי טריקו וחולצות משומשות. כל כך היינו מרוצים מהתוצאה שבקרוב נפתח קורס לקהל הרחב אשר יאפשר ליצור עוד סוסים מיוחדים שכאלו, תוך התנסות בנגרות ובעקרונות עיצוב בחומר מצוי.

לא רצינו להעמיס יותר מדי בפוסט אחד, לכן לחצו כאן לפוסט הבא בו מככב סוס העץ.