זיכרון קולקטיבי

01.11.2018 שתפו 

"מוזיאונים מתפקדים כהיכלים וארמונות לזיכרון, באוספיהם נצבר ידע חומרי והתרחשויות תרבותיות המשקפים את שהיה ואת מה שהננו, על כתפם מוטלת האחריות לשמר את הידע הזה לעתיד לא ידוע, ועליהם מוטלת מלאכת האוצרות והבנייה של אותו זיכרון. מה נידון להפוך למיתוס, ומה נחרץ גורלו להישכח?"

(מתוך טקטסט התערוכה)

 

בחודש אוקטובר 2018 זכינו להציג בתערוכה של אובייקטים נבחרים, מתוך מגוון הפריטים שהוכנסו לאוסף מוזיאון העיצוב חולון בחמש השנים האחרונות. ביניהם עבודות בינלאומיות, עבודות בוגרים מקומיות, ופרויקטים חדשים של יוצרים ותיקים, במגוון אמצעי מדיה ותחומי העיצוב.

 

הפריט שהצגנו הוא "Open a Window: Jaffa", פריט עיצוב אמנותי המשלב עבודת שכבות של נגזרות זכוכית אקרילית עם תאורת לד וחומר מצוי, מתוך הפרוייקט המשותף עם אמיר רווה אשר זכה בפרס פרוייקט מצטיין מטעם יריד צבע טרי ומוזיאון העיצוב חולון.

 

בין המעצבים המשתתפים: דנה חכים ברקוביץ', טל גור, טליה מוקמל, ננדו, הטייס (דני מירב), טל בטיט, גנית גולדשטיין, סטודיו Raw Edges (שי אלקלעי ויעל מר), Chiara onida, Nendo, Paolo Cappello, מידן לוי, אסף וינברום, שי ניפוסי, ורד קמינסקי, עטר ברוש, קיארה אונידה, דן מאושר, דנה פלד, עדי זהר, עמרי פישר, סטודיו נוב (עדי עזר ויותם שפרוני), הנגריא (אמיר רווה), פאולו קאפלו, קריאטרה (עדיטל אלה), איתן אלוא ופאולה שר.

 

 

 

 

אוצרות התערוכה: נגה שמשון, רונה זינגר

עוזרת הפקה: גל ברין

עורכות תוכן: שירה קימל, סתיו אקסנפלד

צילומים: שי בן אפרים, טל קירשנבאום